| StrongHeart a întrebat:

Ce parere aveti despre soldati, in general?

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O parere buna si trista.

| Celcestietot a răspuns:

O părere bună, care este formată și pe baza interacțiunii mele cu aceștia. Tu ai o părere?

| StrongHeart explică (pentru Celcestietot):

Ii respect pentru ce fac chiar daca cred ca razboaiele nu sunt necesare, traim intr-o lume care este asa cum este, nici o tara nu e dispusa sa renunte la armament si trebuie ca cineva sa apere tara.
II respect in principiu pentru ca dau dovada de curaj, isi risca vietile ca sa fim noi in siguranta.
Ai auzit de agent Orange?

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Citisem despre asta mai demult, dar nu mă miră faptul că există asemenea producții. Da, pentru cei care intra in contact cu așa ceva este riscant, și dacă este luat în calcul în vreo situație, ar putea fi expuși unui pericol măricel; mai mult mă refer la agentul modern.

| StrongHeart explică (pentru Celcestietot):

Pe mine ma ingrozeste gandul ca guvernului american nu i-a pasat deloc de soldati,ca ei au facut bani din razboi,toate razboaiele au fost o mascarada, o piesa de teatru din care castigati au iesit doar bogatii.
Asta incerc sa zic, guvernul a raspandit acele substante chimice, toxice chiar asupra propriilor soldati, aproape 4 milioane de soldati au inhalat acele substante, efectele au fost devastatoare, au fost copii sau nepoti ai soldatilor ce s-au nascut cu tot felul de malformatii de la asta.

| StrongHeart explică (pentru Celcestietot):

Totu' pentru petrol evident, doar banii ii interesau, nu vietile soldatilor

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Păi, multe războaie se pot numi o mascaradă, de fapt principalul scop al unui război (clasic) este acapararea resurselor celorlalți. Au fost răspândite respectivele substanțe, dar nu le era cunoscut adevăratul efect negativ, asta s-a descoperit în timp.

| Celcestietot a răspuns (pentru StrongHeart):

Scopuri diverse și ascunse, să nu uităm și de influențele celuilalt regim politic.

| laSoledad a răspuns:

Dar cerul de ce este albastru?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ador uniformele. big grin Despre soldați...îmi inspiră curaj.