| A3 a întrebat:

Sub ce criterii este declarat cineva inapt pentru a fi inrolat in armata? (Despre sanatate as dori amanunte)

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Esti inapt pentru totdeauna daca ai o boala din care nu te poti vindeca niciodata! Ex : Ai probleme psihice (pe jumatate ticnitbig grin ), suferi cu inima sau cu orice ce nu iti da voie sa faci eforturi fizice si nu se poate vindeca daca se poate vei face armata dupa ce te-ai vindecat, daca iti lipseste o mana, un picior, degetul drept aratator... cam astea-s! Orice altceva va fi tratat ori in armata ori in civilie dar tot NU scapi de armata! big grin Bafta!

1 răspuns:
| Hutzy95 a răspuns:

În caz de război doar dacă ai vreun membru amputat mai ai șanse sa scapi de armata, dar și atunci vine regulat o comisie la tine acasă sa te verifice dacă nu ți-a crescut la loc mana sau piciorul care a fost amputat din cine știe ce motive, în rest poți sa ai și tripla hernie de disc sau miopie ca tot te trimite la război.