| Fl0r1n1234567890 a întrebat:

Sunt din București și am terminat liceul și am luat bacul în 2021 dar am primit doar foaia matricola și diploma de bac.
Recent am aflat ca exista și diploma de 10 clase cea de finalizare a liceului și cele doua cu competențe digitale și lingvistice.
Acestea sunt atât de importate sau sunt echivalate cu diploma de bac.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diploma de 10 clase se elibereaza doar daca nu continui liceul, ori tu l-ai terminat.
De asemenea diploma de absolvire a liceului se elibereaza doar daca nu sustii examenul de bacalaureat sau nu reusesti la acesta. Fiindca l-ai sustinut si ai reusit ai primit diploma de bacalaureat si foaia matricola, in care sunt trecute si calificativele la competente.

| Fl0r1n1234567890 explică (pentru Ioandelasal):

Am întrebat asta pentru ca prietena mea le are pe toate și mi-a ridicat un semn de alarmă

| Ioandelasal a răspuns (pentru Fl0r1n1234567890):

Nu au nici o importanta.
Ai terminat liceul si ai reusit la bacalaureat, asa ca nimeni n-o sa-ti ceara diploma de 10 clase si nici diploma de absolvire a liceului.

| ioana748 a răspuns:

Daca ai diploma de bacalaureat restul nu mai sunt necesare, egale cu zero.

| LisaJulie a răspuns:

Diploma de bacalaureat este de ajuns