| razvan233 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a profesioanala, si ma bate gand-ul sa ma las.
Daca mas lasa cate clase mi-ar trece pe diploma 8 sau 10?
Si inca una, cate clase am nevoie pentru a da de permis?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te lasi, mai ai doar anul acesta si vei obtine o calificare, in prezent se cauta muncitori calificati, atat la noi, cat si in strainatate.
Poti primi diploma de 10 clase.
Pentru permisul de conducere legislatia rutiera actuala nu prevede conditii de studii, important este sa stii citi si scrie.

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Iti trece ultima scoala ABSOLVITA, asta e Scoala Generala, adica 8 clase, si nu uita ca trebuie sa dai toate bursele inapoi.