| anonim_4396 a întrebat:

_sunt in somaj si vreau sa-mi fac pfa magazin alimentar. o sa mai beneficiez de ajutorul de somaj in continuare sau o data cu deschiderea pfa-ului o sa-mi fie taiat somajul?

4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Ai mai vazut patron cu somaj? Doar daca nu deschizi afacerea pe numele tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este pe numele celui care are somaj este evident ca o sa ramana fara somaj, inseamna ca mai are un venit suplimentar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta ca dupa ce incepi sa iti faci o afacere somajul este taiat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La srl, daca esti cu carte de munca se poate si somajul