| structura a întrebat:

luna aceasta a vizat prima data pentru somaj pe data de 3 decembrie, vreau sa va intreb daca luna aceasta voi primi somajul sau de luna viitoare, funda

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

In caz ca s-a implinit o luna de la data depunerii pentru somaj trebuie sa vina. Daca a bagat actele pe 3 decembrie inseamna ca prima transa de bani vor veni pe 3 ianuarie 2015

| structura explică (pentru mgtow):

Actele le am depus in noiembrie deci luna aceasta ar trebui sa iau bani, nu? te intreb pentru ca nu am primit nimic in posta si nici de la postas

| structura explică (pentru mgtow):

Primesti funda

| mgtow a răspuns (pentru structura):

Trebe sa mergi la ajofm sa clarifici situatia, mai ales a trecut o luna fara sa primesti banii. In cel mai rau caz nu ai indeplinit conditiile de a primi somajul, vorbeste la biroul de ajofm.