| crypticturtle44 a întrebat:

Sunt internat după ce am suferit o interventie chirurgicală la degetele mari de la picioare deoarece aveam unghii încarnate... aveti idee cam cat ar costa in mod normal o astfel de interventie? Deoarece mie mi s-a decondat de catre C.N.A.S. prezentându-ma ca si salariat dar cu câteva zile înaintea interventiei mi-am dat demisia de la munca...

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Nu te panica! Una este să îți dai demisia, alta este să primești actele oficiale de la firmă că ai încetat activitatea în acea unitate! După ce vei primi acele documente oficiale de la firmă, verifici data la care a fost încetarea contractului de muncă, iar dacă ieșirea din spital a fost după încheierea contractului de muncă, mergeți la casa de sănătate cu biletul de ieșire din spital, actul prin care se arată că nu mai aveți contract de muncă la acea firmă și cereți la casa de sănătate să vi se întocmească un contract de asigurare medicală și veți plăti o sumă lunară.
O spun din propria experiență. Am trecut prin asta!