| anonim_4396 a întrebat:

Sunt urmarit ce imi recomandati sa ma predau?

11 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Umarit penal sau ce? Cand ar avea loc prescriptia?

| admin1345 a răspuns (pentru doctorandus):

Penal

| doctorandus a răspuns (pentru admin1345):

De unde sa stiu eu? Consulta un avocat.

| minrest a răspuns:

Lasa ma ca nu te cauta aicea. Esti dat in urmarire generala? Pai si cum intri iar in legalitate? Ce faci, umbli aiurea toata viata, sa profite toti de situatia ta? Te predai la Inspectoratul General, visa-vis de Cinemateca.

| tehno125482 a răspuns:

Iti recomand sa nu pui aceste intrebari pe TPU!
acum vei fi localizat de pe ip si vei fi gasit!
esti cumva sevastian ghita?

| minrest a răspuns (pentru tehno125482):

Doar daca ar fi evadat de la sarbi. Apropo, cat de tampit sa fie sa fuga tocmai la sarbi. Statul nostru are multa influenta acolo.

| tehno125482 a răspuns (pentru minrest):

Frate dar tu de cine esti urmarit?
de fbi?

| minrest a răspuns (pentru tehno125482):

FBI are atributii numai pe teritoriul Statelor Unite, asa ca poate fi bine sa fi urmarit de FBI. CIA are astfel de atributii in restul lumii, exista un motiv pentru care poate fi chiar foarte bine sa te urmareasca CIA (dar nu cu o racheta trasa din drona, evident). Dar parca nu despre asta vorbeam. De ce sa ma urmareasca cineva?

| doctorandus a răspuns (pentru minrest):

FBI este pentru criminalitate ordinara si contraspionaj, CIA e pentru spionaj. FBI poate cere mandate de extradare in alte tari. Vezi de ex. http://www.fbi.gov/wanted/cyber

| admin1345 a răspuns (pentru doctorandus):

Cum dracu sterg intrebarea

| tehno125482 a răspuns (pentru minrest):

Pai daca ai zis citez!
,, Sunt urmarit ce imi recomandati sa ma predau?,, ce vroiai sa-ti spun?