| Charmant a întrebat:

Suntem manipulati de televizoare,bani, oamenii ce ne inconjoara?
Da sau Nu
De ce?

4 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Da,suntem manipulati de televizor, pentru ca mai toata lumea are un televizor in casa, si multa lume este naiva si crede tot ce aude.

| h3r a răspuns:

Nu de oameni, ci de faptele lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suntem manipulati, ca de exemplu, iata o dovada, unde reporterii antenei 1, au pus o vanzatoare sa spuna ca este bugetara si sa prefaca ca ar cumpara legume la bucata.

http://www.realitati.ro/nu-mai-am-incredere-in-trustul-intact/

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Da suntem manipulati de TV si iti spun si de ce credem toate nimicurile care ni se spun, noi credem ca tot ce e la TV e adevarat, asa e romanul credul e si din cauza educatiei
DE Bani da suntem manipulati si de bani ca in ziua de azi romanul face orice pentru a castiga mai mult in unele cazuri isi vand si copii dar bani nu sunt totul si toate astea cred eu e din cauza educatie ca daca am fi mai destepti am gandi altfel si din cauza saraciei asta e parerea mea. Bafta.