| SaveTheNature a întrebat:

Sunteti de acord ca amenzile,din circulatie sa se mareasca?
Daca da,de ce da?
Daca nu, de ce nu?

Răspuns Câştigător
| minda23 a răspuns:

Da, asa nu se vor mai intampla atatea accidente.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenzile sunt corelate cu salariile de la noi. In schimb altceva ar trebui sa se schimbe, respectiv pedepsele aplicate de instantele de judecata celor care ucid sau schilodesc oameni nevinovati pe drumurile publice.

| DenisIonut01 a răspuns:

Da,pentru ca asa poate se stapanesti si ei si nu vor mai fi atatea accidente. Asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, sunt sume mult prea mari pentru persoanele din Romania, muncestin un an sa platesti o amenda.

| DimLight a răspuns:

Da dar nu toate la sumele imense vehiculate prin presa, oricum nu vor disparea accidentele sau prostii sau strazile proaste...

| asdfbc a răspuns:

Nu.Pentru ca oricat s-ar marii, tot umbla ca handicapatii cu 200km/h.