| Kaℓi a întrebat:

Sunteti pregatiti pentru alegeri? o sa votati duminica? v-ati cristalizat optiunile electorale? daca da, aveti convingerea ca cel pe care il veti vota ca primar, e potrivit pentru post, poate face o schimbare sau, de la caz la caz, poate continua niste proiecte incepute in mandatul care se incheie?
Etc, etc.
De fapt vreau sa vad ii pasa cuiva de alegerile astea, daca e cineva implicat... chiar, exista vreun utilizator TPU care e candidat? macar pe o lista de consilieri, daca nu candidat de primar happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu da, pentru ca merita a facut destule primarul actual

| OnuOnulică a răspuns:

Chestia asta îmi aduce aminte de un banc, de fapt nu e chiar banc...e mai mult un adevăr. "Actualul primar a furat de-a rupt cât a fost la primărie… Dati-mi si mie o posibilitate". Unul vine, altu pleacă și totuși nu se schimbă nimic și nimic. Părerea mea e că locul de primar e la fel ca orice altă slujbă, ei sunt acolo doar pentru acel salariu pe lună și nimic mai mult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca merge viza de flotant de aici, si cobor dupa paine da, poate o sa votez. Dar nu stiu nici un primar de aici.

As vota si in orasul meu, numai sa scap de primarul care e acolo de 16 ani. Damn.

| fdhgcvnb a răspuns:

Da,voi vota.Cât despre încrederea în canditatul respectiv, să fim serioși, nu cred că voi avea vreodată o opțiune pentru care să fiu entuziasmată, de obicei e "să decid care e răul cel mai mic", iar apoi să mă rog să am dreptate.