| Sldushsh a întrebat:

Te poti face politist/jandarm/militar dupa liceu daca in clasele 5-8 ai avut media scazuta la purtare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti candida la o scoala de politie/jandarmerie/militara, conditia obligatorie este ca media generala la purtare a anilor de liceu sa fie cel putin 9.

| ReddY25 a răspuns:

Da,poți

| LisaJulie a răspuns:

Sunt cam mulți care întreabă asta! În fine poți sa dai la poliție liniștită deoarece contează media la purtare din liceu nu din generala! Dar încearcă sa ai media 10 deoarece deși poți da la poliție/jandarmerie cu media minim 8 nu ești prea bine văzută dacă ai avut media scăzută la purtare!