| clawditzu a întrebat:

Terenul pe care am construit casa nu are acte, adica am dar sunt expirate, practic este terenul statului si eu stau in aer.
Cei de la primarie(super scarbe nu altceva) nu imi elibereaza dosarul din lipsa timpului (in termen de 30 de zile lucratoare trebuia eliberat).
Ce pasi trebuie urmati, fara sa ma afecteze cu ceva "scarbele"?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti foarte neclar si contradictoriu - ai acte dar au expirat ori asa ceva nu exista ori ai ori n-ai, este ori nu terenul statului, despre ce dosar este vorba etc. Da detaliile necesare, fii explicit si o sa-ti dau un raspuns concret. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai avut acte pe teren pe termen limitat?
Cum ai luat autorizația de construcție dacă actele pe teren erau lovite de nulitate absolută?
Sfatul meu este să consulți un avocat, problema este mult mai complicată decât ce ai descris tu.
Pa, pa.

| iFollowRivers a răspuns:

Un avocat, alta metoda nu ai sa obtii dosarul

| clawditzu explică:

Ce m-i s-a spus asta va spun, stiu ca pare ciudat dar nu stiu ce sa zic...
terenul este de la stat de la C.A.P, si pur si simplu au spus ca actele acelea nu mai au termen de valabilitate...ei nu vor sa le elibereze pentru ca nu le dau "spaga" si nici nu vor primi