| Arthur a întrebat:

Tipic româneşte. După plecarea lui Cristian Diaconescu din PSD, o parte din colegi au început să plângă după el, cealaltă parte a început să îl înjure (şef Radu Mazăre ). A fost lăsat multă vreme pe locul 2, 3, iar acum când ar fi avut şanse la conducerea partidului a fost lăsat cu ochii în soare. S-a vorbit şi despre un eventual şantaj politic (din partea colegilor de partid ).
Nu sunt PSD-ist dar Diaconescu mi-a lăsat o bună impresie şi e unul dintre puţinii din PSD care merită respect. Ponta a fost scos în faţă pe ultima sută de metri.
Cine credeţi că este autorul acestei maşinaţiuni politice?

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ion Iliescu s-a vazut la congres ca inca trage sforile.In timp ce tauri mai tineri se reped uni la alti in arena nenea Nelu si ai lui trag sforile dupe cortina. Ponta este noua virgina ce este doar aratata de Iliescu si Nastase corditorilor de curve din partid.La primul congres de restructurare Vanghelie va fi evanchelizat fara valoare in partid la fel ca vopseaua data pe bietele blocuri din Rahova. Daca diaconescu a fost santajat inseamna ca are o buba, deci este santajabil. Iar fatul ca a plecat cu aerul de scarbit din partid nu da bine, si ce sa intelegem ca doar el a candidat la sefia acestuia.Supararea i-a venit ca nu a castigat.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Miron Mitrea! Dupa cum spun analistii lu' peste, una din cele patru persoane tongueonta, Mitrea, Nastase, si inca unu' care-mi scapa!

| liviu00 a răspuns:

Daca a fost santajat, inseamna ca Diaconescu nu e chiar "curat". Nu cred ca ar trebui sa ii plangem de mila, ca ar fi el cine stie ce sfant. Curios e in cat timp o sa ajunga la pdl. Asadar motivul plecarii o sa-l putem observa in viitorul apropiat.

| Ea12345 a răspuns:

laughing O ora uitandu-te la Tv si mori de ras laughing

| unione a răspuns:

Mie mi s-a parut cel mai bun ministru de externe din ultimii ani. Intradevar, un bun profesionist, un om de nota 10

| Nişka a răspuns:

Mai nu stiu ce sa spun doar ca daca Mazare l-a injurat a stiut el de ce cine stie ce s'o fi intamplat in interiorthinking Oricum nici el si nici alti politiceni nu sunt buni de a conduce un partit mai ales o tara[de Basesc deja nu ma mai leg ca ne'am convins toti cu el]. Io nu ah vota pe nici unul din cei care sunt la conducerea partidelor in ziua de azihee hee