| daddy a întrebat:

Tocmai am cititi despre gruparea cu klux klan din SUA care promoveaza rasismul, anti-catolicismul, anti-comunismul, nativismul, anti-semitismul si homofobia.
avand in vedere ca folosesc terorismul si violenta impotriva minoritatilor cum ar fi negrii sau evreii nu ar trebui considerati ca incalca drepturile fundamentale ale omului prin discriminare?
din cate am vazut pe net in articole pe subiectul asta nu se considera ilegal ceea ce fac ei cu toate ca aceste actiuni ale lor contravine constitutiei deci sunt nelamutit, cum e pana la urma thinking

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Vremea gruparii respective in SUA, a cam trecut.Si ce argument mai convingator poate fi decat alegerea unui afroamerican si cu ascendenta mahomedana, in functia suprema in State?

| siwel a răspuns:

Pai e ca si cu masonii,
E o organizatie secreta, nu pentru publicul larg. Oficial ei spun ca fac bine. Protejeaza valorile locale, specificul cultural, bla bla. Deci numai lucrusoare bune, ca si masonii de altfel.
Masonii spun ca sunt o organizatie care pleadeaza pentru libertate, egalitate si laicizarea societatii si in toate riturile lor de la gradul 1 pana la 33 invata concepte religioase tenebroase, si odata ajuns aproape de varf ti se spune adevarul si anume scopul e controlul in numele Stapanului acestui pamant, Lucifer.
Cum sa fii egal cu mine cand tu ai ceva de ascuns de mine si ai un plan pentru mine? Asa e si KKK si asa sunt si masonii. Cu o fata pentru public si cu cea adevarata in interior.

| daddy explică:

@april
alegerile acestea au fost cele mai naspa pentru americani pentru ca aveau de ales intre prima femeie presedinte sau primul afro-american presedinte nu stiu daca faptul ca l-au ales pe obama este neaparat o dovada sunt mai putin rasisti ci ca sunt mai mult misogini laughing
era strict vorba daca gruparea KKK opereaza legal sau nu pentru ca sunt confuz, sunt secrete intrunirile lor sau stie statul de activitatea lor? si daca da de ce nu se ia masuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu inca mai crezi in legi? Nimeni n-o sa ia masuri impotriva clanului, din simplul motiv ca instituitorii lui sunt aceiasi care au facut si constitutia.
De ce crezi ca a disparut Malcolm X? Sau Martin Luther King?

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Incalca cele mai aprigi reguli