| Carolina1972 a întrebat:

TPU! Urgent! Am nevoie de răspunsul vostru! Îmi mai pot face șomajul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti absolventa si nu ai fost la AJOFM pentru luarea in evidenta, in maximum 60 de zile de la terminarea cursurilor, nu mai poti obtine somaj.
Daca ai fost salariata cel putin 1 an si CIM a fost desfacut din initiativa angajatorului, fara ca tu sa ai vreo vina, atunci se poate obtine.

| Carolina1972 explică (pentru Ioandelasal):

Absolventa. Dar când pot sa îl fac atunci?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Carolina1972):

Ti-am spus ca nu mai poti, daca nu te-ai prezentat la AJOFM, pentru luarea in evidenta, in maximum 60 de zile de la terminarea cursurilor, deci pana la terminarea lunii iulie.