| Romania89 a întrebat:

TPU! Va ofer spre citire acest articol :http://salvati-romania-azi.blogspot.ro/. FMI si UE, impreuna cu guvernantii nostri a dus aceasta tara spre " lichidare ", mai excat sa ne vindem tot incepand de la fabrici de haine detinute de stat pana la platformele industriale, chiar si resursele la un pret de nimic! Acum vrea sa ne mai vindem si OLCHIM, CEC Bank, TAROM, Posta Romana, precum si pachetele de actiuni de la PETROM, TRANSGAZ SI TRANSELECTRICA. Si ca umilinta sa fie totala, in cadrul acestiu acord, Guvernul Romaniei se obliga sa liberalizeze preturile la gaze si energie electrica. Totul a pornit de la guvernanti si de acordurile care nici macar nu se simt. CFR marfa o sa fie vandut pana la urma urmei. Astept comentarii jos si dau FUNDA celui mai bun comentariu...

Răspuns Câştigător
| ionutss a răspuns:

Nu stiu ce se mai poate spune...se va ajunge in curand la final...nu vom mai avea ce vinde. Sunt curios dupa ce au vandut tot ce e de vandut in tara asta ce vor mai face, de unde vor mai fura si de unde si vor mai umple buzunarele.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Deja se pare ca nu prea mai este ce sa vinda si ca urmare vor trece la alte masuri.Cei care guverneaza nu se pot impaca cu gindul ca ei nu mai pot face bani, adica fura.Si or sa treaca sajumuleasca oamenii prin impozite.Deci cetatenii platesc impozite pe orice normal, dar este foarte exagerat.Impozite platesc si companiile si asa mai departe.Deci ei ce sau gindit si deja au si facut, insa noi nu vrem sa acxeotam asta.Ei string bani la buget dupa care impar cum vor pe fiecare minister in parte. Daca va uitati cind se calculeaa bugetul si cum se imparte o sa vedet ca banii ajung la ei.Deci acum au trecut la o metoda si mai buna, ce sa se mai chinuie ei sa arenjeze sa mituiasca si asa mai departe cind pot lua bani direct.De ex aloca ministerului cutare nu stiu cite miliarde doar pentru a intretine cladirea ministerului si secretara si el ca ministru.Si baga acolo am cumparat cuie sa batem in pereti sa agatam tablouri am dat pe ele 1 milion de elei.Au chitanta au tot ce le trebuie pentru ca de unde au cumparat de acolo primeste partea lui.Hotul este hot si asa va ramine pentru totdeauna.Am vazut ca ind si au vindut nu doar institutii nerentabile ci si pe cele rentabile ca lor nu le trebuie bataie de cap.Ma intreb oare de ce nu vind si BOR, sa vinda frate biserica romana ca acolo este grosul de acolo ar putea ei sa se imbogateasca.Biserica nu este rentabila corect? Atunci de ce no scoate la privatizare? Ori stie ca aia este salvarea lor, aia le asigura voturile ce le asigura guvernarea? Deci raspunsul este asa este sintem vinduti de guvernanti si de BOR ambii duc tara la ruina, insa populatia nu spune nimci tocmai pentru faptul ca BOR este bagat pina la git si cum sa spui ceva impotriva bisericii cind tu esti crestin sau tara este in mare parte crestina.Ca urmare asta se pare acceptam sa traim asa si chiar ai rau.Nu trebuie sa ne mire nimic odata ce sintem de acord.Cind so privatiza biserica poate atunci vom scapa de hoti. Pina una alta cit biserica va fi subventionata de guvern de stat tara tot in cadere libera va fi.

| Romania89 explică:

Ms mult! pacat ca nu se pot da mai multe funde!