| 1mp3r4t0r3 a întrebat:

Salutare TPU! Luna viitoare, plec pana la Bruxelles si Amsterdam pentru a vizita aceste doua capitale. Totusi, am cateva necunoscute in legatura cu aceasta excursie ( pe cont propriu ).
Cam cat ar costa drumul de la aeroport ( Charleroi ) pana in orasul Bruxelles cu un mijloc de transport in comun? Ce mijloc de transport as putea lua inapoi spre aeroport ( tot Charleroi) din Bruxelles dupa ora 1 dimineata? ( Intreb pentru ca voi merge cu autocarul din Bruxelles la Amsterdam, si la intoarcere voi reveni in Bruxelles in jurul orei 1 dimineata, urmand ca a doua zi dimineata sa am zborul inapoi spre românia.). Ce experienta ati avut cu compania FlixBus cu care voi calatorii eu. Alte intrebari ar fi cam ce as putea vizita in Amsterdam, cat ar costa in medie un bilet pentru studenti daca exista asa ceva la obiectivele din Amsterdam si cam cat de scumpa e viata de turist cu buget minim in acest oras? Multumesc anticipat! Dau fuuundă!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Amsterdamul este scump spre foarte scump asta pot să îți spun.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce te mai intorci in Bruxelles? Trebuia sa iei zborul de intoarcere direct din Amsterdam.
Mi-a placut mai mult in Amsterdam, e un oras superb!

p.s.: noi periodic aterizam intr-un oras si apoi avem zborul de intoarcere din altul.

| 1mp3r4t0r3 explică (pentru Cosmin86):

Ma intorc in bruxelles pentru ca nu imi permit biletul amsterdam - Bucuresti, care este si singurul spre Romania dealtfel, si nici drumul de la Bucuresti la Suceava unde stau eu.

| Sophieka a răspuns:

Cauta pe internet...Slabe sanse sa primesti informatiile acestea de la noi.

| 1mp3r4t0r3 explică (pentru Sophieka):

Multumesc, dar as fi preferat sa aflu macar un raspuns, doua, de la cineva care a fost acolo si stie despre ce este vorba. De pe internet vin