| soph999 a întrebat:

Trebuie sa fac o sceneta care sa redea momente dintr-un proces.(la civica)
Ce persoane se afla intr-o sala de judecata? Judecatorul, avocatii, acuzatul, martori probabil/...si altii.Mai sunt? care?
Aaa, si ceva idei despre ce as putea face?

Multumesc!happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.tpu.ro/......judecator/ am raspuns la o intrebare asemanatoare si am spus participantii si cum se desfasoara o sedinta de judecata, asa ca te poti inspira. Succes si numai bine!

| P1nk1xD a răspuns:

Buna. te-as putea ajuta eu.
Intr`o sala se afla de jud. se afla :Inculpatsi, Partsi vatamate, parti civile, avocati, judecatorul, martori.
Roluri :
Procurorul acuza.
Avocatul apara.
Martorii sunt audiati.
Grefiera noteaza discutia.
Judecatorul da sentinta.
Sper ca te-am ajutat cu niste date minore.
Baftaa;*;*