cristian
| cristian a întrebat:

Tu in ce politician ai incredere?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Ce pacat

Ce pacat! Sunt in continuare uimita si consternata de faptul ca atat de multi dintre noi nu inteleg ca e foarte important cine conduce treburile tarii.Cum adica"nu ma intereseaza?"Cum adica " nu vreau sa stiu.nu=mi complic viata"? Efoarte importanta implicarea fiecaruia dintre noi caci intr-o democratie demosul=poporul decide. Dar daca poporul, care suntem noi, eu, tu, el, nu vrea sa hotarasca ce se va intampla? SE VA IMTAMPLA CEEA CE SE PETRECE ACUM LA NOI:VOR HOTARI IN LOCUL NOSTRU SMECHERII. profitorii, talharii cum bine spune unul dinte convorbitorii nostri, Petru b.Si atunci, mai avem noi dreptul sa ne plangem ca lucrurile merg prost? Si mai e un lucru. Spuneti ca politicienii sunt hoti. Dar cine i=a ales? De ce bucurestenii s-au lasat sedusi de vanghelioane si DESTINELE UNUI INTREG SECTOR BUCURESTEAN SUNT CONDUSE DEun personaj a carui cea mai mare medie in liceu a fost, dupa cum spune lumea, 7.50 si aceea la purtare? Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar am sa imi permit, cu scuzele de rigoare, sa ma adresez unuia dintre respondenti. Tu, BULA ale carui raspunsuri la intrebari dovedesc ca esti un om inteligent si cu simtul umorului, CINE crezi ce ar trebui sa conduca tara daca nu politicienii? In toata tarile lumii si de bune secole incoace, de pe vremea lui Socrate, daca vrei, politicienii au condus destinele unui popor. A-i ignora e o greseala, a nu participa la vot e o alta, dar cea mai mare greseala e ca nu incercam sa nu ne lasam sedusi de false promisiuni.Au trecut ceva ani incepem sa-i cunoastem si nu mai avem scuza necunoasterii si sa alegem un securist hot precum voiculescu in parlament .si altii ca el.Asadar, eu cred ca daca vom persevera si vom deveni responsabili tara aceasta va avea odata, macar pe vremea nepotilor nostRi politicienii pe care ii merita.Caci nu e o tara doar de oameni prosti, cum, tot pe acest forum insinuEaza altcineva...Sa nu fiti suparati pe mine .Tot ce am scris aici isi are radacinile intr-o mare amaraciune dar si intr-o si mai mare speranta...Numai bine.

12 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Traian Basescu.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu? In vreun politician? laughing))))))
Ar fi cum asi lasa varza in pastrarea caprei sau a mielului in pastrarea lupului. Cu incredere! big grin

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Crin Antonescu! Posibil viitorul presedinte al Romaniei!

carla
| carla a răspuns:

E un non sens politician= incredere. Chiar m-as bucura sa existe vreun politician care sa-mi trezeasca interesul si increderea de a-l sustine.

| petru a răspuns:

In acea Gandire politica, (respectiv Om Politic) care indeplineste o singura conditie, si anume:
""Este REPREZENTATIV ( in cazul nostru, al Neamului cresttin-romanesc) subordonandusi actiunile, PRINCIPIILOR de FUNDAMENTTARE ale NEAMULUI crestin-romanesc!""
Mai mult (in complectare), spun prin urmatoarea mea intrebare, deci urmariti ce voi intrba.
Dee Dumnezeu bine si iubire, Neamului cresin-romanesc!
petru b./Cluj

| LuS[z] a răspuns:

In niciunulu! daca esti politician inseamna ca esti corupt! iar eu nu am incredere in oameni corupti! deci nici in politicieni!

| jolie_3446 a răspuns:

Termenul de "incredere" nu poate fi asociat cu politica. Nu in zilele noastre si nu in Romania.

| cribus a răspuns:

Aiurea in niciunul!

| LittleZyzy a răspuns:

Sincer, nu stiu cu ce se mananca politica si nici nu vreau sa stiu.de ce sa-mi complic viata. oricum nici unul nu face mare lucru.

| angel10 a răspuns:

In ziua de astazi nu merita sa ai incredere intr-un politician, toti sunt pe o linie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emil Boc

| alessandra a răspuns:

Sa fim seriosi...in tara noastra?! Nu reusesc sa asociez deloc cei 2 termeni...