| anonim_4396 a întrebat:

Umbla tot felul de petitii online, sunt bune la ceva? Sa zicem ca ar atinge numarul necesar de semnaturi, pentru a pune in aplicare nu-stiu-ce. Se ia in seama acea petitie? Puteti da un exemplu de lucru care s-a realizat datorita unei petitii online?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ia nimeni in seama petitiile online. O petitie trebuie inmanata unei oficialitati nu postata pe net

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai in general nu strang destule semnaturi, o petitie trebuie semnata de cateva zeci, sute de mii (nu mai stii numarul exact) din cel putin 10 judete diferite ale tarii. Si in plus trebuie semnate, nu cu un click laughing.

| Kriss96 a răspuns:

In general nu sunt luate in considerare aceste petitii. E inutil.