| BeeeQuad20 a întrebat:

Un avocat are obligatia de a stii si anunta data la care se cere afisarea prezentei la tribunal? Este vorba despre un dosar penal unde sunt inculpat, iar avocatul nu este din oficiu, ci angajat pe o căruță de bani. Posta romana nu a fost in stare sa-mi aduca la cunoștință faptul că s-a procedat la afisarea prezentei, decat abia dupa 2 zile. Avocatul nu este anuntat inaintea mea dat fiind faptul ca el ma reprezinta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avocatul are obligatia sa cunoasca bine dosarul, sa stie termenele de judecata si sa-si anunte clientul de toate termeneele fixate de instanta de judecata.

| DaniTDCI a răspuns:

Eu am ales sa imi vina citatia acasa de la tribunal, si atunci imi anunt imediat avocata