| Cadillac a întrebat:

Un om a postat o poza jignitoare la adresa mea pe facebook. Exista vreo lege care ma apara pe mine, mi-a distrus linistea si a adus minciuni la adresa mea cu acea poza!
Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| ade291 a răspuns:

Nu cred ca exista vreo lege, mai degraba o regula din regulamentul facebook-ului, dar nu sunt sigura ca exista.
Mai bine l-ai lasa in pace, fara sa dai atentie acestei persoane care nu merita. Daca omul nu are ceva inteligent de facut, nu inseamna ca trebuie sa te pui la mintea lui.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde cat de mult te compromite sau cum a facut rost de poza respectiva.Deci este destul de greu sa-l aduci in fata justitiei!

| AGoofi a răspuns:

Ai putea da pe report, şi alegi de acolo. era ceva gen "această poză este cu mine " şi spam. cred că atât.

| aleeet a răspuns:

Il poti da in judecata, insa inainte de a reclama fapta citeste cu atentie codul penal (il gasesti pe net) si vezi daca situatia se regaseste in cazurile incriminatorii.