Întrebare recomandată | Dragusin_Mariana_1966 a întrebat:

Unde fac reclamatie daca nu am fost lasata sa votez in localitatea unde am flotant de 6 luni?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai fost trecuta pe lista electorala permanenta din acea localitate nu ai dreptul sa votezi acolo, asa ca au aplicat corect legea si nu ai de ce face reclamatie.
Oricum reclamatiile in legatura cu votarea se depun la Biroul electoral de circumscriptie.

| BiuL a răspuns:

Nicaieri, pentru ca s-a spus clar inainte de alegeri ca nu e voie sa alegi decat in localitatea de domiciliu! De aceea s-a si dat liber de la facultate luni pentru ca studentii care invata in alta localitate sa poate merge acasa sa voteze.

| Flaviucu a răspuns:

Ceva normal ca la politie.

| gazaru a răspuns:

La politie.Si sa vezi ce amenda o sa ia aia

| Dereglatmintal a răspuns:

Nu faci reclamatie fiindca nu ai dreptate.