| anonim_4396 a întrebat:

Sunt studenta si am viza de flotant de mai mult de 3 luni. Pot vota in localitatea de unde sunt sau trebuie sa votez in orasul unde am viza (unde sunt studenta)?

2 răspunsuri:
| mara67 a răspuns:

Daca ai viza de mai mult de 3 luni cred ca poti vota in localitatea in care esti ( nu am citit legea, am auzit la televizor)
cel mai bine este sa mergi la cea mai apropiata sectie de votare si sa intrebi
sper ca te-am ajutat big grin funda puppy dog eyes?

| BiaMB a răspuns (pentru mara67):

Pe mine ma intereseaza daca pot vota la mine acasa, nu in orasul in care sunt la facultate. Ce mi-ai spus tu am citit si eu pe net, dar sunt multe stiri in contradictoriu. Multumesc oricum :*