| Dragomir_Ioan_1994 a întrebat:

Unde pot face curs pentru asistent maternal sibiu?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să urmezi cursurile de formare profesională organizate de serviciul asistenţă maternală la Direcția Generală de Asistență Socială si Protecția Copilului Sibiu.

Citez: "Persoanele interesate trebuie să se prezinte la sediul DGASPC (Sibiu, str. Mitropoliei, nr.2), la Serviciul Management de caz pentru Asistenţă Maternală (tel. 0269.23.20.66 int.43) pentru a primi toate informaţiile necesare şi a fi consiliat de specialiştii serviciului."
Citește mai multe în acest link:
http://www.turnulsfatului.ro/......maternali/