| AvalohAlyn a întrebat:

Va fi in viitor un al treilea război mondial oare? Așa cum se aude?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca va fi unul asemenea celor doua razboaie mondiale, ar fi foarte tampit si nebun cine l-ar incepe.

| Celcestietot a răspuns:

Bineînțeles că va fi.

| minrest a răspuns:

Nu are nimeni de ce sa inceapa un astfel de razboi; ''razboiul il facem ca sa traim, nu ca sa murim'', spunea un condottier italian, in secolul 16; nu risca nimeni un razboi nuclear, deci nici razboaie clasice intre puteri nucleare, nu se vor incepe.