| TudorFox a întrebat:

Al treilea razboi mondial, iminent?

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fie un alt razboi mondial, mai ales in viitorul apropiat, cu atat mai putin sa fie iminent.

| Laura a răspuns:

Nou fetiş în vogă?

| sierra1 a răspuns:

Al treilea razboi mondial RECE a început deja!

| minrest a răspuns:

Pentru ca au fost bombardate, intr-o tara mica si saraca, niste instalatii militare de catre SUA, UK si Franta, ai vrea sa porneasca un razboi? Care ar fi miza? Doar razboiul civil din Siria e aproape castigat de Bashar, si nimeni nu poate schimba asta.

| Lioana a răspuns:

Nu.

| Crackman a răspuns:

Mancam coliva zilnicwinking

| ziftode a răspuns:

Daaaaa, o sa lansez o noua bomba cu efect global
se numeste Basina (cu B mare) si consta in acumularea de gaze puternic instabile dupa ce am mancat varza cu fasole si cu prune
iti doresc o moarte fericita, la revedere

| Nilsson a răspuns:

Al treilea razboi mondial e inceput deja, de prin anii '50 cand a inceput Razboiul Rece.
Doar ca in acesta nu a mai fost unul conventional, combatatii principali (SUA si URSS) nu s-au mai confruntat direct ci indirect pe diferite teatre de operatiuni (Coreea, Vietnam, Afganistan, Cuba).
Acum se pare ca acest razboi a intrat in faza a doua si acest razboi nu se mai poarta doar cu arme, ci si cu atacuri informatice, campanii de dezinformare pe net, sanctiuni economice, etc.

Sa ne rugam sa nu devina un razboi fierbinte.

| Mclaren12 a răspuns:

Deloc. Vor jîdanii cu orice pret sa-l creeze dar nu cred ca o sa le iasa. Daca o sa de trezeasca spalatii pe creier la realitate jîdanii n-o sa mai poata face nimic rau impotriva omenirii pentru ca o sa fie mancati de vii la cate au facut deja.

| TudorFox explică (pentru Mclaren12):

Si intrebarea e, se vor trezi la realitate?

| Mclaren12 a răspuns (pentru TudorFox):

Eu zic ca da. Mai putin crestinii pentru ca ei sunt deja aproape pierduti. Foarte putini crestini sunt mai deschisi la minte si stiu care-i treaba cu jîdanii, restul refuza sa accepte si pun toata treaba asta pe seama "rasismului" si a "teoriilor conspirationiste" cand ei habar n-au pe ce lume se afla. Aici intra toti cei care au inghitit ce li s-a zis la scoala si la televizor fara sa-si dea seama ca sunt mintiti pe fata.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Un război mondial in adevăratul sens al cuvântului nu va fi niciodata, fiindca tehnologia militară e atât de avansată, încât n-ar mai rămâne nimic in picioare, n-ar exista câștigători sau daca ar exista nu ar avea ce face cu noile teritorii totul devenind toxic. Poate un conflict armat, prin care sa se cada la un numitor comun, gen "nu avem voie cu armament chimic, nuclear etc" si pe teritoriile de mijloc, nu pe ale lor (aici putem intra si noi si nu numai). Stai linistit nu se va intampla nimic. Dar reducerea populației rămâne în picioare, totuși cred ca au ceva mai bun pentru asta nu un amărât de conflict armat happy.

| FaraNume1245 a răspuns:

În plină desfășurare, doar că nu conține prea multe conflicte armate. E economic și biologic în principal și nu pe față.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iminent? Nu
Posibil? Destul de

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta seamănă cu chestia aia pe care o spun unii sectanţi: "Sfârşitul este iminent". Ei spun asta de mai bine de o sută de ani si o spun în fiecare zi.

| SG1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar de o 100 de ani? Neah faza cu sfarsitul lumi tine de pe la inceputul iudeo-crestinismului, Iisus era convims ca o sa vina apocalipsa dupa moartea sa, si au trecut mai bine de 2000 de ani...

| Kerre a răspuns:

In viitorul apropiat nu cred ca va exista un al Treilea Razboi Mondial.

| iAMVi a răspuns:

Daca stai sa citesti de pe surse ca "stiripesurse" si alte rahaturi de site-uri de cancan, probabil...

| DOOOPX a răspuns:

Al Treilea Război Mondial pare a fi iminent şi va porni, cel mai probabil, dintr-o ţară arabă. Casa Albă este îngrijorată şi încearcă să îl oprească.

| xerxes1 a răspuns (pentru DOOOPX):

Cred ca un guster are mai mult creier decat tine.