| Joker3134 a întrebat:

Ce parere aveti porneste Rusia vreun razboi? Sau oare o sa mai fie vreun al treilea razboi mondial?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Rusia niciodata nu o sa porneasca nimic, primii care ar incepe sunt NATO ca mereu vor sa puna mana abuziv pe rusia, sa ia resursele, tu de ce crezi ca baga mereu arme langa ei acolo aiurea?! Ce le-a facut lor rusii?
SUA face numa nenorociri peste tot, si se stie, se baga in toate tarile si asa mai departe.
Intai incep nato si apoi incep si ei ca si aparare, dar vom disparea de pe glob, ca va fi razboi nuclear.
Deci nu va incepe nici unul.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Tot cu teoria conspiratiei in cap esti. zi de zi.

Adevarul e ca SUA si a baga nasul in Georgia, Ucraina, Transnistia, Crimeea. Adevarul e ca SUA a impanzit UE cu hackeri si postaci de 2 lei care isi baga nasul in toate alegerile.

Numai conspiratii ai in cap.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Eu am zis faptele, ca tu esti capitalist si tii cu SUA, e treaba ta, adica ca iei de bun ce zic ei de fapt.

Daca oamenii din Crimeea au votat sa fie asimilati cu peste 90 %, daca nazistii ucrainieni ii omorau, asta te faci ca nu vezi, logic ca s-a dus la rusi. A fost referendum si s-a votat, nu i-a luat aiurea. Aveau tot interesu sa voteze dat fiind ce le faceau ukrainienii.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Nu continui polemica cu tine... Am comentat la raspunsul tau sa nu ramana cel care a pus intrebarea cu impresia lasata de tine...

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Si de ce ar ramane cu impresia zisa de tine?! Ptr ca de fapt realitatea si analiza realitatii zice care impresie e buna, nu ca a mea sau a ta. Asa ca fapt divers, dar nu raspunde la asta ca nu este topicul, e intrebare pentru tine personal doar sa te gandesti, ce au cautat SUA in vietnam abuziv (de au inscenat explozia vaporului lor ca sa aiba motiv, chiar ei au zis ca s-a facut asa pentru motiv)?! Ce au cautat acu sa puna ban la Huawei, ce cauta in toate tarile unde nu le convine si sa dea ei jos guverne dupa interese?!
Lumea cam stie astea, de rusi nu prea am auzit sa faca din astea, lumea stie pe SUA de agresiva si dominatoare, nu prea pe rusi.

Repet, nu raspunde ca nu e locul potrivit, o sa deschid eu un topic specific mai in colo pe conversatii. Sa fi pe faza daca vrei.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Nu nu, lumea nu stie ca rusia e blanda si cuminte. Lumea stie ca Rusia e cel mai mare agresor. De aia si exista Nato, ca tarile civilizate sa se apere de Rusia.

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca o sa mai fie. Nu stiu ce are toata lumea cu Rusia si razboiul.

| siriusblack98 a răspuns:

Riscul e prea mare pentru un razboi. Acum razboaiele se duc pe campurile de lupta economice. Un razboi adevarat ar costa prea mult din mai multe puncte de vedere.

| StrongHeart a răspuns:

Salut.Nu cred.Sunt prea puternice armele, nimeni nu se risca sa declanseze un razboi. Exista riscul sa distruga planeta si sa moara tot ce misca. Putin nu e prost, oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu porneste Rusia nici un razboi mondial, Insa vrea sa-si restabileasca puterea/teritoriile din perioada URSS.
Ce trebuie inteles ca dupa colapsul sovietic, Rusia a ajuns fier vechi, dpdv. militar fiind o gluma. Asta pana la inceputul aniilor 2000` cand a venit "Putin" si treptat a reconstruit armata/si partial economia. Iar acum vrea teritoriile inapoi