| val19 a întrebat:

Va salut TPU! Am o întrebare: daca mă înscriu într-un partid politic o să am vreun beneficiu financiar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de faptul daca o sa avansezi in ierarhia partidului sau ramai simplu membru.
Daca avansezi in ierarhie poti avae beneficii materiale, daca ramai doar membru simplu nu ai nimic, dimpotriva, va trebui sa platesti cotizatia, cu exceptia cazului ca vei fi in relatii foarte bune cu ierarhia.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La inceput o sa ai cheltuieli ca trebuie sa platesti cotiztii
daca ajungi in conducerea partidului poate poate si beneficii