| Nimeni20192018 a întrebat:

Aș vrea să ma înscriu într-un Partid Politic, ca membru, la o filiala municipală. Îmi puteți spune cu ce se poate ocupa un membru de partid? (Fara misto de genu’ "fura, etc"). Vreau niște răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fi membru de partid nu este o ocupație în sine este o afiliere. Este afirmarea unei opțiuni politice. El mege la serviciu sau are o afacere care nu are legătură cu calitatea sa de membru. Dacă vrea să fie activ ca membru de partid, convinge și pe alții să devină membri, participă la ședințe și alte acțiuni politice, demonstrații de stradă, și la activitatea legată de alegeri.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cotizeaza pentru ca cei de sus sa poata pleca in concedii in Dubai.

| Catrice a răspuns:

Da bani la șefi logic, doar partidele nu se susțin cu aerhee hee

| johnnny123 a răspuns:

Uite o contra-întrebare:
DE CE vrei să te înscrii într-un partid dacă nu știi ce presupune asta și ce face un membru de partid? Nu ar fi mai logic ca mai întâi să înțelegi cu ce se ocupă și abia apoi să decizi dacă vrei să faci asta sau nu?

Este ca și cum ai spune "aș vrea să-mi cumpăr un flomboscop. Știe cineva la ce folosește un flomboscop?"

| Nimeni20192018 explică (pentru johnnny123):

De ce m-aș înscrie? Deoarece îmi place politica.

| johnnny123 a răspuns (pentru Nimeni20192018):

"- De ce?
- Pentru că-mi place"

Ai dat un răspuns de copil de 5 ani.

Îți place politica atât de mult încât habar n-ai ce face un membru de partid...

| Brizbriz a răspuns:

Membrii de partid se ocupa cu plata cotizatiei la partid, si a vota partidul respectiv, si din cand in cand sa participi la demonstratiile partidului respectiv
in rest, o sa aflii de la ei ce vor de la tine

| Crackman a răspuns:

O sa participi la evenimente, campanii si adunari impreuna cu alti membri si presedinti de municiupiu si ce mai ai pe acolo cand este la evenimente mai mari

| RxTx a răspuns:

Opinia mea e ca ei au nevoie de pușcăriași de serviciu
Dupa ce o sa vinzi si tu o casa si un apartament sa te avanseze in partid. până la urmă o să iti ofere un job de unde sa praduiești miliarde de ruro să le dai lor 99, 99% din banii prăduiți și până la urmă mai devreme sau mai târziu să mergi la pușcărie.

| Sadxx34 a răspuns:

Părerea mea sinceră e că nu ar trebui să faci această greșeală catastrofală, dar e alegerea ta.