| anonim_4396 a întrebat:

Vesti bune pentru angajati, se maresc bonurile de masa la suma de 40 de lei. Problema este urmatoarea, cine este atat de prost sa ofere aceasta valoare? Nimeni. Statul trebuia sa oblige angajatorii care dau aceste bonuri sa nu aiba o valoare mai mica decat cea care cred ei de cuviinta. Si eu pot sa fac mariri ca tichetul de masa sa ajunga si la 500 de lei pe hartie, in realitate angajatorii te vor plati cu 5 lei pe zi sau 10 lei pe zi ca in Evul Mediu. Deci unde este aceasta bucurie si vestile bune dragilor? Toti cei care dati aceste stiri mincinoase pe internet doar induceti in eroare angajatorii, mai pe scurt cateii vostri sclavii vostri.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt cheltuieli deductibile.

| Violleta2022 a răspuns:

Doamne, ce va mai place sa inventati discutii inutile, despre subiecte pe care sunteti incapabili sa le intelegeti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea știi ce spui așa e?
Mai toți angajatorii dau valoare maximă a bonurilor că sunt cheltuieli deductibile pentru ei

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

De aici reiese ca habar nu are de asa ceva.
https://www.tpu.ro/......indca-o-s/

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Clar. Ieri se mai plângea că nu primește bani când DONEAZA

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Postări fara noimă. Din pacate se cam inmultesc pe aici.

| anonim3247 a răspuns:

Se dau bonuri de masă de 30 lei pe zi.

| Matei32243 a răspuns:

Sunt angajat la propria firma.O veste minunata.