| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal faptul ca CNSU a hotărât sa nu mai se închidă școlile la o anumită rata de infecție? Mie mi se pare cea mai proasta decizie. Exemplu la mine in Timisoara rata de infectare a ajuns la 11 la suta și creste de pe o zi pe alta…credeți ca decizia asta va schimba sau eventual diminua cazurile unde vom ajunge? Doar bunul Dumnezeu ne mai salvează

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cati ani crezi ca mai rezista scoala online? A mers anul trecut. Deja e prea mult. Avem vaccin.

| sierra1 a răspuns:

Bănuiesc cum că ești NEvaccinat - stai acasă de ce să mai mergi la școală?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa oblige studentii sa se vaccineze si gata. Sunt deja 4 ture de vaccinuri pe care le faci in scoala, ce mare lucru e inca unu. Si daca vor sa comenteze plebii pai nu e ca si cum ar putea sa le faca ceva coalities psdpnl

| gratargratar a răspuns:

Pai daca ar inchide iarasi scolile samd., ar striga vaccinatii ca s-au vaccinat degeaba. Momentan le da cu slana pe la nas. D'aia ei nu sunt considerati contacte cand au de-a face cu un infectat. Daca s-ar lua toti vaccinatii infectati in considerare, rata ar fi mult mai mare.

| Feri5 a răspuns:

„sa numai" se scrie „să nu mai".
„rată de infecție" nu există. Mai corect era „rată de infectare".
„rata de infectare a ajuns la 11 la suta" dacă așa e foarte bine băiatule, nu-i o rată așa mare. Poate ai vrut să spui „la mie", care înseamnă altceva.

Tu du-te la școală, lasă online-ul, vezi că nici nu știi să scrii corect laughing

| anonim_4396 explică (pentru Feri5):

Mersi ca m-ai corectat, ce sa faci mai greșește omu

| Andreiomul a răspuns:

Evident nu e ceva bun, părerea mea e că ne vom îmbolnăvi inevitabil. Cei care au luat hotărârea asta nu s-au gândit prea mult, vor să ținem școlile deschise, bun, dar nu cu riscul de a ne îmbolnăvi. Probabil analizând situația, cu timpul o să își dea seama de greșeala făcută.

| Greeneyes2222 a răspuns:

Tot din Timisoara si eu. da, intr-adevar, din puct de vedere al expunerii elevilor e o reala inconstienta sa facem fizic. Pe de alta parte, scoala online e o prostie.
Ar fi fain sa ne testeze zilnic si sa introduca optiunea de a putea alege individual daca vrem sau nu sa mergem la scoala.zic si eu