| Piticoatta a întrebat:

Voi ce ati face daca visul vostru nu poate fi indeplinit?
Funda...sad

Răspuns Câştigător
| denyiuly a răspuns:

De ce sa nu se poata implinii? orice ce vis se poate implinii.nu se poate implinii numai daca nu vrei tu.atata timp cat ai speranta si curaj poti face tot ce doresti.

9 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Depinde la ce visam, daca este ceva ce poate fi realizat, prin forte proprii, trebuie sa facem eforturi pentru a realiza ceea ce am visat.
Daca visam ceva ce este irealizabil, ori depinde de alti factori ce nu pot fi controlati de noi, atunci este cazul sa-ti faci vise alte vise pe care le poti realiza, altfel este utopie si traiesti asteptand sa se intample ceva ce nu poate ajunge niciodata la tine si risipesti viata, in mod inutil.
Cenusareasa, este doar o poveste si ea nu prea poate deveni realitate pentru orice fata, asa ca sperand ca vine printul pe un cal alb si te duce in palatul lui cred ca, este tot asa de neproductiv ca si atunci cand ai dori sa construieste, acum, un castel pe luna.

| tpuu a răspuns:

Lupt pentru el! happy
Sau. Imi "construesc" un alt vis, care se poate indeplini! happy

| ShowTim3 a răspuns:

happy As visa altceva thinking big grin M-as ambitiona ca sa-l realizez? M-as ruga la Dumneze? Nimic nu este imposibil trebuie sa ai incredere in tine si sa fi optimista? IN NICI UN CAZ NU M-AS FACE EMO happy

| VladConstantin20 a răspuns:

Viața merge înainte...happy

| nykymyky a răspuns:

As visa altceva ce poate fi indeplinit. funda te rog

| Balboa a răspuns:

As incerca sa trec peste. Pana la urma, nu a fost ultima sansa. Mai ai timp. happy

| nucă a răspuns:

Aş fi foarte tristă si aş fi supărată pe toată lumea...sad

| Antonio_3354 a răspuns:

Nu m-as da batut si as incerca sa il indeplinesc orice ar fihappy! asta numai daca este un vis care merita.

| bruneee a răspuns:

M-as obisnui cu ideea.