| AlexDorinel a întrebat:

Voi sunteți nationalisti?

Credeți în asta?

https://www.g4media.ro/......loril.html

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Serios? La referendumul contra homo au fost trei milioane și jumătate de votanți contra familiei homosexuale. Atâta e masa de manevră a bisericilor din România.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nationalism inseamna de fapt sa te increzi in oameni. Dar cum sa te increzi in oameni cand tu de fapt esti pe cont propriu cat traiesti pe pamant, aici ma refer la viata ta. De ce sa ajuns la asta? pentru ca oamenii nu mai sunt uniti.
Si la carte scrie clar, prost e cel ce se increde in oameni.

Viata e de ****.

| chuckmanson a răspuns:

Nope naționalismul este cringe. Tarile nu sunt nimic altceva decât un construct social creat de clasa conducătoare care nu fac nimic altceva decât sa divizeze clasa muncitoare de peste tot din lume și reprezinta un obstacol din a putea trai în egalitate și libertate globala. Personal susțin abolirea granițelor și a conceptului de țari în general.
"Naționalismul este o boală infantilă. Este pojarul omenirii. "
-Albert Einstein

| BloombergARZ a răspuns (pentru chuckmanson):

Pai daca nu mai exista tari cum naiba o sa ne mai putem organiza? De abia ne înțelegem intre noi 17mil cati suntem in Romania, dapai 8 miliarde laughing

| gellalbie4ever a răspuns (pentru BloombergARZ):

Dacă se vrea se găsește o cale și dacă se ajunge la asta sigur o să se vrea să se găsească o cale XD

| UnOmAnonim a răspuns (pentru chuckmanson):

Mi-ai confirmat.

| UnOmAnonim a răspuns:

Cred că-s mai mulți.