| guvernatorul a întrebat:

Votati sau nu la europarlamentare? De ce?

Răspuns Câştigător
| CrucifiedCountess a răspuns:

Nu.De ce?
Stau in Bucuresti.Am buletin de Dambovita.Trebuie sa ma duc unde am buletinul, deci trebuie sa iau maxi-taxi. Dus-intors face 40ron! Astia ce-mi dau mie ca eu sa cheltui 40ron pentru ei?

168 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da - eu votez! fiecare trebuie sa gandeasca pe cine voteaza si pe cine elimina, candidatii sunt enumerati aici :
http://www.bec2009pe.ro/candidati.html
Candidaţi partide :
1. Partidul Democrat Liberal
2. Partidul Naţional Liberal
3. Uniunea Democrată Maghiară din România
4. Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat
5. Alianţa Electorală PSD+PC
6. Partidul România Mare
7. Forţa Civică
Candidaţi independenţi :
1. Băsescu Elena
2. Abraham Pavel
conform Deciziei Civile nr.689/17.04.2009 a Curţii de Apel Bucureşti, Secţia a IV-a Civilă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu votez. viata politica romaneasca e de cacao.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, oricum fac ce vor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca asfel pot si eu sa decid cine ar trebui sa ne reprezinte in Europa.Nu toti care vor sa fie alesi se duc acolo pentru conationali, ci pentru ei, si nu toti merita sa ajunga acolo(vezi cazul Eba). Deci eu cred ca merita sa ne ducem si sa ne impunem punctul de vedere, sa nu lasam sa ne reprezinte oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez, dar ghici ce culoare? In niciun caz aia careia ii faci reclama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai exista un candidat pe care doresc sa-l votez, asa ca pentru mine prezenta la vot nu prea are sens, eventual am sa dau un vot alb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU. Sunt profesor.(vezi campania de minciuni din noiembrie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!
Daca votez si castiga "ai'lalti" cade guvernul si tu ajungi, din nou, Guvernator in delta; te apuci sa lupti cu braconierii; pretul pestelui creste si nu mai putem cumpara; vom fi obligati sa mancam, din nou, pangasius care este foarte toxic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!
Daca merg la vot vor ies ai'lalti; cade guvernul si tu ajungi guvernator; te iei de braconieri si creste pretul pestelui; ma intorc la "pangasius" care e toxic; fac cancer si...Doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!
daca merg la vot, ies ai'lalti; cade guvernul iar tu ajungi, din nou, guvernator...
te iei de braconieri si creste pretul pestelui...( nu ...la peste)
eu ma intorc la pamgasius care e...toxic!
ma imbolnavesc...Doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca nu vreau sa fac parte din marea masa de cetateni folosita in scopuri personale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu votez! Imi pun mintea la contributie, analizez doctrinele, si poate si oamenii, dar in primul rand doctrina! si votez! Asa sa fii suparat ca vacaru' pe sat e usor. pardon! Si a nu alege e o alegere nu-i asa? :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, votez. Toata lumea ar trebui sa voteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! pentru ca sunt scarbita de toti...toti vin cu acelasi disc, uzat de promisiuni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu votez, nu ma mai intereseaza, pana acum am votat de fiecare data, defiecare data am votat schimbarea, ...de fiecare data schimbarea nu a venit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, chiar nu ai pe cine, oricum nu fac nimic daca merg aclo, doar trandavesc si castiga mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da votez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Motivele sunt prea numeroase (mi-ar trebui o zi intrega) si nu are rost sa le mentionez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa votez desigur, poate asa netrebnicii nu o sa aiba castig de cauza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit o data intr-un ziar ca romanii sunt cei mai credinciosi, vezi doamne un sondaj realizat de... insa vroiam sa raspund la intrebare, oare politicienii dupa ce mor duuuc cu eii unde se vor duce si comunismul asta democratic si modern?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma duc la vot! Toti cei care nu au prins parlamentul in toamna trecuta cauta acum un loc. Pusca si cureaua lata ce minciuni spuneau, spun si vor mai spune politicienii nostri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu votez. Prea multi incompetenti pe metrul patrat de politica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e lene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ne-am saturat de politica voastra fara rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar asta nu înseamnă că mă număr printre cei care sunt extrem de revoltaţi pe tipul de politician imoral care ne guvernează, dar care habar nu au să folosească în mod corect limba maternă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Mi s-a facut lehamite...