| spraytag88 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar unitate pc de pe olx. Am gasit un anunt, e cu 'livrare cu verificare'. Sa zicem ca o sa fac proba (la mine acasa). Daca, de exemplu, placa video din pc, nu e cea care scrie in anunt, se poate da retur unitatea?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Livrare cu verificare nu presupune sa testezi amanuntit produsul sa vezi daca functioneaza si corespunde descrierii.
Inseamna doar ca il poti desface de fata cu curierul, pentru a vedea ca produsul COMANDAT/dorit e in pachet, si e aparent intact, respectiv corespunde la exterior descrierii.

In rest, recomandarea mea e identica cu cea a antecomentatorului.
NU fa prostia sa cumperi un PC gata asamblat decat din orasul tau, daca vrei sa ai siguranta ca va functiona. Sau din orasul vecin, daca mergi la om acasa si ti-l testeaza.
Trebuie testat si asta nu se pupa cu livrarea prin posta, unde nu mai poti returna produsul in caz de nevoie.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Nu cred ca iti mai acceapta retur, fiind ceva la mana a doua. Incearca sa cumperi de la tine din oras, omul respectiv iti v-a monta unitatea la tine acasa aratandu-ti configuratia calculatorului