| GaryOfLivia a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video de pe OLX... cat de sigur e site-ul si la livrarea cu verificare am voie sa o pun in PC sa vad daca merge?
Daca sa zicem primesc o placa video care nu merge ce pot face?

3 răspunsuri:
| Ponce a răspuns:

De ce sa cumperi o placa video din alta localitate. Du-te la una din localitatea ta, probeaza placa la el, iar apoi esti sigur ca merge si aia e.
Asa prin curier placa video poate arata traznet. iar cand o pui in pc bubuie. laughing

| GaryOfLivia explică (pentru Ponce):

Pentru ca sunt din Targoviste si nimeni nu vinde placi video p-aici

| sierra1 a răspuns:

Site-ul este perfect sigur si funcțional. Cei care vând pot avea deficiențe de cinste, corectitudine... Verificarea de care spui nu presupune instlare în PC, testarea... Tipul de la curierat îți permite să o observi (aspectare) produsul eventual să verific pe loc anumite careacteristici fizice