| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac o semnatura proprie cat mai potrivita...
Eu pana acum ma semnam cu numele de familie si uneori mai puneam dupa acesta si initiala prenumelui...(scriam foarte frumos, exact ca la clasa 2)...
Nu am avut probleme cu semnatura pana am inceput sa o pun pe acte oficiale si sincer cred ca e depasita...
Ma gandesc ca o semnatura poate spune multe despre mine...
Cum ar trebui sa arate una cat mai matura, ceva ce pot sa astern pe orice act, ce sa contina? pot sa vad cateva exemple?

2 răspunsuri:
| annabountii99 a răspuns:

Pai exemple nu iti pot da ca nu stiu cum te cheama dar ca o semnatura sa fie cat mai matura ar trebui de exemplu sa se inteleaga o initiala a ta si nimic altceva..deci in concluzie o semnatura buna = initiala + mazgalitura nedescifrabila (dar usoara) pe care sa o poti repeta oricand.
NOTA: exerseaza la plictiseala si compune una.big grin

| nonameih0000 a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search

Vezi aici...Mie imi plac alea facute cu stilour, gen :Eminescu :D