| Mariustqr12 a întrebat:

Salut! Daca cineva are liniuta la numele tatalui in certificatul de nastere, pe actele oficiale unde trebuie scrisa initiala prenumelui tatalui, acesta va trece liniuta sau initiala prenumelui mamei?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici, nici.

| Mariustqr12 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si daca se trece, spre exemplu, initiala prenumelui mamei, actul respectiv este anulat? Sau ce repercusiuni ar putea atrage acest fapt?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mariustqr12):

Nu ar trebui sa fie nici o problema, desi la cit de batuti in cap sunt birocratii de la noi uneori, naiba mai stie. La noroc. Ruleta ruseasca...

| Lioana a răspuns:

Se trece initiala numelui mamei.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu știam ca la actele de studii se pun inițialele mamei.