| Anonimuserr a întrebat:

Vreau sa stiu daca imi pot schimba semnatura adica fiind legal. Daca pana in prezent am folosit o alta semnatura care nu mi-a placut si acum vreau sa mi-o schimb cu alta mai frumoasa e ok? Chiar daca voi semna acte oficiale etc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa ti-o schimbi linistit, nu este nici o problema deosebita.
Doar daca ai semnatura in banca va trebui s-o schimbi si acolo.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce înseamnă la tine acte oficiale?
Dacă se face un abuz de semnătură, ea se poate proba!
Niciun individ nu semnează de două ori la rând identic, chiar dacă folosește acea semnătură de mult timp.
Îți schimbi semnătura fără probleme.
Pa, pa.

| cookie01 a răspuns:

Si eu m-am comfruntat cu problema asta. Am tot intrebat cand trebuia sa semnez daca are ceva ca nu mai am semnatura care am dat-o pentru buletin si nimeni nu a zis nimic (cum ca ar avea vreo importanta). Doar la banci trebuie sa anunti ca ai alt specimen de semnatura.

| Claudes a răspuns:

Da. Ai dreptul la 2 semnaturi. O zi buna!