| anonim_4396 a întrebat:

Mai are rost sa imi cumpar codul rutier daca eu invat de pe scoalarutiera.ro? Si daca da, ce carte imi recomandati actualizata la zi?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Nu are niciun rost. E mult mai simplu sa inveti audi si video prin animatii (parerea mea). Eu nu am citit nici macar un cuvant din carte si tot am luat.
Instructorii sau profesorii de legislatie rutiera spun asta doar ca sa-si vanda cartile. Daca inveti gratis de pe internet, iti dai seama ca ei nu au nimic de castigat. Spun ca informatiile de acolo sunt false tocmai din motivul asta, insa daca le arati ceva, sunt tare curios cum ar putea ei sa contrazica informatiile de acolo.

Scoalarutiera este actualizata la zi. Succes! Eu am luat 26/26 datorita acelui site.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Eu cu 25/26 tot cu scoalarutiera, dar dacă vrea poate să ia și carte, pe unii îi ajută în învățare să vadă formatul tipărit

6 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Codul rutier tebuie studiat dintr-o sursa credibila.

| PainTech a răspuns:

25/26 cu scoalarutiera.ro

Am citit și o carte recomandată de instructor. Vreau sa spun că site-ul a fost cu mult peste carte ca și calitate. Bă chiar am găsit și câteva greșeli în carte.

Acum pot exista și alte persoane care prefera cartea. Asta e normal, fiecare învață într-un anume mod.

Părerea mea : site-ul e suficient.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu. Bani irosiți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Codul rutier pe înțelesul tuturor

Părerea mea este că e mai ușor când răsfoiești cartea...mai subliniezi ce e imporant, mai scrii o notiță în dreptul a ce te interesează...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Desigur, studierea cărții urmată de rezolvarea chestionarelor de pe drpciv.ro, până le faci pe toate la rând cu 25-26...