Întrebare recomandată | SaveTheNature a întrebat:

Vroiam sa va intreb daca peste tot in lume pauza de weekend este tot Sambata si Duminica?

11 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Poate prin triburile indigene pauza nu e in aceeasi perioada

| dragos9234 a răspuns:

NU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo unde nu se lucreaza simbata. Pentru ca sint tari care au liber doar duminica. In rest, cum ti s-a mai raspuns.

| Mangustă a răspuns:

Sambata si duminica sunt zile de weekend, insa in putine cazuri nu se lucreaza in ambele. Persoanele care lucreaza in ture, gen doctori s.a.m.d. nu prea au nici sarbatorile libere, dapai weekend-urile. Insa nu sunt doar in cazul asta, tata lucra singur, nu pe ture, si avea program si duminica (dar redus).
Cand vine vorba de scoli, mai sunt unele care au program sambata, dar mai putine ore in timpul sampatamanii, astfel recupereaza in weekend.

| Terente20 a răspuns:

Nop, eu lucrez in ture si n-am weekend-urile libere.

| alin334 a răspuns (pentru Terente20):

Asta e un caz special. dar da peste tot e la fel numai ca difera fusul orar

| StefanVLY a răspuns:

Bună, peste tot, Sâmbăta şi Duminica este Weekend, decat că nu in acelaşi timp cu tine, diferă foarte mult fusul orar. Sper că ai inţeles. Fundăăă?

Răspuns utilizator avertizat
| NoName234 a răspuns:

Nu in alta tari se face scoala si sambata

| MEM2001 a răspuns:

Depinde, la scoala ai weekend simbata si duminica, dar la servici poare fii in orcare zi a saptaminii.

| FerreroRocher a răspuns:

Peste tot in lume Sambata si Duminica '' normal ar trebui ''.
Dar sunt unii oameni care lucreaza in plus. PT mai multi bani. Sper ca ti-am fost de folos