| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde? Vreau sa o cumpar si sa o citesc in engleza, dar eram curioasa daca e interesanta. Nu-mi povestiti, doar spuneti-mi daca ati citit-o si daca v-a placut. Si credeti ca ar fi prea dificila in engleza? N-am un nivel asa de avansat...
Daca stiti alte carti care merita citite in engleza accept si propuneri happy

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Am citit si eu vara aceasta "Portretul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde si mi-a placut(l-am citit in romana). In limba engleza am citit doua romane cclasice ale lieraturii britanice, "rebecca"-Daphne du Maurier si "La rascruce de vanturi" (''Wuthering Heights")-Emily Bronte, pe care, de asemenea, ti le recomand, fiind si interesante ac lecturi si relativ usor de citit in limba engleza(cel putin asa au fost pentru mine). E foarte bine ca iti doresti sa citesti carti in limbi straine, e un mod atrcativ si interesant de a -ti imbogati vocabularul si exprimarea in acea limba. Lectura placuta si mult succes in invatarea limbii engleze!

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Da, e o carte foarte frumoasă şi plină de tâlc.
Când am citit-o mi-a rămas întipărită în minte. Îţi dă de gândit şi e foarte captivantă. Eu n-am putut-o lăsa din mână până nu am terminat-o.
Lectură plăcută!
Numai bine!happy

| ghiolbitza a răspuns:

The portrait of Dorian Gray e o carte ce trebuie citita. E una dintre cele mai tari carti citite de mine. Ti-o recomand cu laude.

| RalucaMariaaaa a răspuns:

Am citit Portretul lui Dorian Gray, ii fain si plin de suspans, de intamplari neasteptate big grin eu am citit-o in romana. Poti incerca cartile: Divergent si Insurgent(le-am citit si eu si sunt SUPER) si Allergent[ nu l-am citit dar primele 2 volume( divergent, insurgent) ii mortale deci presupun ca si al treilea ii ] laughing big grin