| AvalohAlyn a întrebat:

A citit cineva volumele "Fluturi"de Irina Binder? V-a placut?

1 răspuns:
| ItzKimuraTPU a răspuns:

O ipocrizie de carte pe care am cumpărat-o datorită unei publicităţi peste medie şi pe care am terminat-o de citit doar pentru ca recenzia să fie justificată până la final. Îceputul este frumuşel, îi acord credite pentru el, o multitudine de sentimente în care probabil 90% dintre cititori se regăsesc cel puţin în 2-3 dintre enumeraţiile înşiruite. O strategie bună de început, să recunoaştem. Ceea ce urmează este însă un amalgam de contradicţii şi multe virgule între subiect şi predicat (greşeală pentru care profesoara din clasa a VIII-a ne trosnea adesea, la vremea respectivă)