| SmileyesotulmeusecretLOL a întrebat:

AJUTOR
Deci am luat o carte de la biblioteca școlii și am pus un semn de carte nașpa la ea și când l-am scos am văzut că pagina s-a îngălbenit și ș-a rupt un pic acolo. De sus se vede că e un spațiu mai mare acolo și nu știu ce să fac. Cartea era nouă și oricum bibliotecara mă știe că mă joc cu colțurile cărților și de aia după ce ia cărțile de la mine le mai verifică. De la un timp nu le mai sucesc și nu mă mai joc cu colțurile dar acum s-a întâmplat asta. Nu știu ce să fac. Dacă știe cineva cum să ascund chestia aia, dau FUNDĂ.

Răspuns Câştigător
| Luiz369 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine cu bibliotecile happy, dupa parerea mea ai putea lua o bucata de foaie alba dar nu cu lini, un a4 si sa lipesti, si daca pagina e mai galbuie ai putea face foarte putincu creionul sau aquarela
Sper ca te-am ajutat prietene happy

Eu am imprumutat o carte, si tot tineam un pix in mana si fara sa imi dau seama am mazgalit pe ea, a doua zii vine bibleotecara la mine acasa sa ii dau banii pe cartehee hee

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu se va uita la fiecare pagina in parte, stai linistita. Daca pagina ingalbenita nu are alte semne (colturi indoite), poate nu da de ea. Cu putin noroc, pagina nu va fi detectata. Data viitoare incearca sa respecti o carte, indiferent de care este. Pentru ca, vezi tu, prostia se plateste! Si tot raul se intoarce impotriva ta!

| SmileyesotulmeusecretLOL explică (pentru dannyel86):

NU E VINA MEA! rolling on the floor)
Doar am pus-o in invelitoare si toate alea, dar m-am trezit ca dupa ce m-am intors s-o iau de pe masa si am deschis-o, ei pagina era asa. In fine cred ca nu s-a deteriorat singura, mai am si o sora mai mica, oriunde as ascunde ceva, ea tot gaseste si umbla.

| dannyel86 a răspuns (pentru SmileyesotulmeusecretLOL):

Bine ca nu ai rupt-o complet si ca nu ai dat-o pe foc. Accidente se intampla. Deci, e pardonabil.

| pufuletziii a răspuns:

Rupe pagina, nu isi va da seama laughing)