| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa scriu o carte. Nu stiu daca va iesi ceva din ea, dar sper ca da. Momentan e in stadiul de poveste.
Va fi o carte cu multa actiune, crime, si lucruri de genul. Dar am nevoie de cateva idei de intamplari ciudate, ca sa-mi imbogatesc imaginatia. Sunt bine venite orice idei, astfel imi vor veni mie mai multe si ma voi descurca mai bine.
Si ar mai fi de ajutor cateva nume de personaje (masculine, feminine) dar sa nu fie nume romanesti.
Dau fundita pentru cine ma ajuta cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| Addutzssa a răspuns:

Buna! Imi vin in minte acum numai invazii de extraterestrii laughing Transformarea casei in care locuiesc unele personaje intr-una bantuita de fantome. Un eveniment de Halloween."binele" invinge."raul" se intoarce dupa multi ani..se intampla un dezastru..etc happy S nume : Richelle,Jordan,Austin,Christian,Lissa,Rose,Ella,Beatrice,Valentin,Issabelle,Olive,Louise,Mathilde,Larissza,Idda,Sophie,Emma,Justin,Kevin,Thom,Charlotte,Marina,Brigitte,Christtine,Anne,Nathalie,Juliette,Ingrid, Emillie, Davy, Dimitri, Irenne. Cam atatea stiu. Funda?

3 răspunsuri:
| Indestructible a răspuns:

După cum spunea și Stephen King... dacă vrei să fii scriitor, trebuie să citești mult și să scrii mult. Nu există nicio altă cale.

| Ash17 a răspuns (pentru Indestructible):

In ultima vreme citesc zilnic. Termin o carte intr o zi, vreo 3, 4 pe saptamana. Depinde de timpul pe care il am(mai merg si la liceu). Mi-au venit intre timp cateva idei si am inceput sa lucrez big grin

Răspuns utilizator avertizat