| Lucanonim a întrebat:

Scriu o carte și am nevoie de nume de orașe/personaje(masculine și feminine) /regate. Care să sune mai medieval. Idei?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă acea carte chiar există, localizează personajele intr-o țară, regat, regiune reală, identificabilă. Dă o tentă de realism

Răspuns utilizator avertizat
| McClaire a răspuns:

Nume feminine: Clèmence, Clara, Melanie, Georgia, Patricia, Joana, Clarice, Honora, Avice, Chaterine, Charlotte, Danielle etc.
Nume masculine: Alexandre, Arthur, Sebastian, Bernard, Charles, Hugh, Felician, Godwin, Robert

Cam atâtlaughing)