| Deiu999 a întrebat:

Am nevoie de un monolog dramatic.Nu am gasit cine stie ce, dar poate stiti voi ceva.As prefera ceva despre violenta femeii sau ceva de genul acesta.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu avem voie sa-ti facem temele!

| Deiu999 explică (pentru Violleta2022):

Nu este tema, este pentru un curs.

| numauitaoricesevaintampla a răspuns:

-Mereu i-am spus sa nu ma mai loveasca,de cate ori sa incerc in zadar sa imi cer iertare pentru un lucru care nici macar nu l-am facut cu voia mea,m-am saturat sa-i spun ca violenta nu e buna, o sa ajung sa innebunesc, a dat de atat de multe ori in mine incat nu mai am lacrimi sa-mi plang zilele ramase, trebuie sa iau o hotarare, ori plec eu ori pleaca el, nu mai pot trai in aceeasi casa cu o bruta ce a luat locul omului de care eram indragostita...pentru ca am aflat de multe ori ca lupul isi schimba blana, dar mai rar naravul, pentru asta nu-i voi mai accepta nici o explicatie!