| Louis2 a întrebat:

Am terminat o carte, are 44 pagini,am scris-o pe un carnetel doar ca un inceput,povestea este cam asa:O corabie este atacata de pirati,din echipaj supravituiesc doar doi,acestia sunt lasati in deriva pe o barca,intr-un final ajung pe o insula,cand duc si ei un trai bun sunt atacati de maori,acestia se intalnesc cu cativa prizonierii(europeni) care ii ajuta sa invinga maori,sunt gasiti de un vas si pleaca in siguranta spre civilizatie; acum vreau sa scriu o alta carte dar de data asta un mai mare si mai comlexa, imi dati si mie cateva sugestii? despre ce sa fie?
P.S:pe acesta vreau sa o public

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai publicat pana acum?
In perioada asta au mare succes cartile cu tenta erotica.

| Louis2 explică (pentru anonim_4396):

Nu am publicat nimic, sa stii ca eu nu scriu carti erotice
Mersi de sfat oricum

| Scherimuvi a răspuns:

Seamana a Jules Verne, chiar foarte mult cu Insula misterioasa.

| SushiSash a răspuns:

Scrie ceva ce te scoate din viata de zi cu zi.o poveste anormala, cum s-ar spune.nu ceva ce intalnesti in orice librarie